Aga Mina oskan anda lastele esmaabi

Üle Eesti on paljud organisatsioonid liitunud kampaaniaga Aga Mina, et teha Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks kingitus. Käesoleva aasta alguses liitus kampaaniaga ka MTÜ RuaCrew, korraldades lapsevanematele esmaabi koolitusi, ennetades seeläbi õnnetusjuhtumeid laste seas ning tõstes lapsevanemate teadlikkust lapse esmaabis.

Laste jaoks on maailma avastamine ääretult põnev teekond, mille käigus on soov saada kõigest võimalikult palju teada. Väikelapsele on oluliseks õppimisviisiks maitsmine, mille käigus proovitakse järgi, mis on kõva, mis pehme, mis külm, mis soe. Siinjuures on oluline, et lapsevanem oleks teadlik, mida laps proovib, et talle ei satuks suhu mõni selline ese, mis sinna sattuda ei tohiks – nt mõni väiksem mänguasi või tablett, sest selle õnnetuse tagajärjed võivad olla juba pöördumatud, kui ei järgne oskuslikku tegutsemist. Erinevad etapid lapse arengus toovad endaga kaasa erinevad olukorrad, kuhu laps sattuda võib, nii ka lastehaigused, mis meie kliimas sagedased külalised on.

Oluline on teada, mida teha ja mida mitte ning vajadusel nõuandetelefonile helistada, aga kindlasti ei soovita spetsialistid usaldada beebigrupi poolt pakutavaid lahendusi, kui tegemist on lapse tervisega.

Erinevaid tehnikaid ja reageerimisviise lapse esmaabis tutvustatakse koolitusel, kus koolitajal on pikk praktiline kogemus nii koolitus- kui ka meditsiinivaldkonnas. Koolitused on suunatud nii lapsevanematele, lapsehoidjatele kui ka teistele lähedastele, kes lastega koos aega veedavad. Koolituste üheks eesmärgiks on kindlasti õpetada lapsevanemaid usaldama oma instinkte ja kriitilistes olukordades loogikat kasutama.

Rohkem infot:
www.ruacrew.ee/koolitused
https://agamina.ee/kampaania/
Eelmine
Kusagil Tonga saarel. Või Pranglil.
Järgmine
MTÜ RuaCrew liitus eeskujukampaaniaga

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: