Andmise aeg

Juba sellel pühapäeval on esimene advent, jõulukuu ei ole enam kaugel. See on enamasti aeg, mil pühendame rohkem aega oma lähedastele ja näitame hoolimist läbi jõulukingituste tegemise. Neid tehakse nii oma pereliikmetele, sõpradele kui ka kolleegidele. Samuti on mitmetes ettevõtetes tavaks kingitused koostööpartneritele.

Oleme ka varem kirjutanud vastutustundlikkusest ning kuidas üks ettevõte saaks seda mõtteviisi rakendada. Jõulukuu on selleks ideaalne aeg. Kui mõelda kõikidele nendele „kingitustele“, mida olete saanud koostööpartneritelt, siis kuivõrd mõistlikud ja vajaminevad need on. Ehk on võimalik antud kulutus suunata hoopiski heategevusse.

Üheks heaks võimaluseks on annetuste tegemine või inimeste toetamine, kellel puuduvad võimalused saada kingitusi või sooja jõulutoitu, kinkides neile oma aega. Uskuge, see teeb südame soojaks nii teil endil kui ka abivajajal ning on kordades rohkem väärt, kui üks kingikorv partnerile.

Võtke aega oma lähedaste jaoks ja looge nendega koos jõulusoojust. Võimalusel kinkige seda ka teistele. Olge avatud silmadega, märgake enda ümber inimesi, kes vajavad edasiminekuks vahel ainult ühte head sõna ja tundke rõõmu väikestest asjadest. 

RuaCrew on aastaid pakkunud riskikäitumisega lastele ja noortele eeskujulikke ja toetavaid vabatahtlike tugiisikuid. Nimetatud lapsed ja noored on sageli just need, kellel kodus jõulusoojus puudub ning elukeskkond ei ole turvaline. Selle asemel veedavad nad jõuluõhtu pigem omaealistega tänaval või mahajäetud majades ja nende käitumine tekitab meis hirmutunnet (nt vandaalitsemine, ropendamine, räuskamine jne). Tegelikult on nad lapsed, kes vajavad soojust ja turvalisust, millest neil igapäevaselt puudu on. Ka Sina saad anda oma panuse uute tugiisikute koolitusprogrammi läbiviimiseks ning läbi selle võimaldada suuremale hulgale lastele kindla toetuse pakkumise. Ühtlasi oled oodatud oma aega panustama, olles ise üheks eeskujuks ja toetuse pakkujaks abivajavale noorele. 

https://www.armastanaidata.ee/annetan/lapsed-ja-pered/aita-lapsele-leida-turvaline-tugiisik
Eelmine
MTÜ RuaCrew koolitusprogramm "Tugiisikute ettevalmistus ja praktika tööks riskikäitumisega laste ja noortega"
Järgmine
Uudiskiri II

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: