MNT Elustiil Solarises

Hea jõulukingi idee – hakka vabatahtlikuks!

 

Neljapäeval, 5. detsembril,
toimub Solarise kaubanduskeskuses järjekordne MNT Elustiil.

 

MNT Elustiili idee seisneb selles, et minnakse noorte juurde nende endi kogunemiskohtadesse pakkumaks erinevate töötubadega noortele alternatiivseid vaba aja veetmise võimalusi.


Muuhulgas tähistatakse 5. detsembril rahvusvahelist vabatahtlike päeva. Koostöös erinevate organisatsioonidega, kes tegelevad vabatahtlikega, loodi päeva moto, mis on: „Vabatahtlik töö kui
alternatiivne kingitus“.

Sellel päeval on kaasa löömas paljud vabatahtlikega
tegelevad organisatsioonid
–  MTÜ RuaCrew, Tallinna Noorsootöö Keskus, EstYes ja Eesti Erinoorsootöö Ühing noOR.
Viiakse läbi vabatahtlikele suunatud tegevusvõimaluste tutvustamist ning välimääramist, et igaüks meist võiks leida endale sobiliku vabatahtliku töö. 

MNT Elustiilile on omane erinevate töötubade läbiviimine ning sellel korral on töötubasid nii vestlusringi kui ka tegevuste näol. Ehteid saab
õppida valmistama Pärl&Lõngad ehete valmistamise töötoas. 2013. aasta üks suurimaid koostööpartnereid Tallinna Taipoksi Klubi ning Terje Tamm juhendavad gif töötuba.

Apollo raamatupoes toimub vestlusring narkootikumidega kaubitsemisest: sellest, mis noori inimesi sinna ahvatleb, kuid mis toovad endaga kaasa ka äärmiselt kurvad tagajärjed. Vestlusringi läbiviija on Jaanus Iljašenko, kes räägib oma kogemusest, näitab erinevaid videomaterjale ja toob näiteid reaalsest elust.


Koostöös Smashing Beatsi ja Tallinna Noorsootöö Keskuse mobiilsete noorsootöötajatega toimub tänavatantsu battle, mis on jätk suvel Rotermanni kvartalis aset leidnud battle´le, kust võttis osa üle poolesaja noore ning pealtvaatajaid oli pooletuhande ringis. Võistelda saab kolmes erinevas kategoorias - Hip-Hop, Electro ja Trash. Kõigil soovijatel on võimalus end kohapeal proovile panna.

MNT Elustiil toimub juba kolmandat aastat
ning on noorte seas positiivselt vastu võetud. Elustiili sihtgrupiks on peamiselt noored, kes ei ole enda elus veel seda õiget väljundit leidnud ning  erinevate töötubadega soovitakse noortele neid võimalusi tutvustada.

Õhtut juhivad Vennad Vähid, kes on 2013. aasta MNT Elustiili õnnestumisele palju kaasa aidanud. Lisaks aitavad toredat päeva veeta meie head koostööpartnerid:
Solarise Keskus AS, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Tallinna Kesklinna Valitsus, Põhja-Tallinna Valitsus, Nõmme Linnaosa Valitsus, Tallinna Noorsootöö
Keskus, Kalev Vesi, Megazone, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Pärl&Lõngad.

 

Lisainfo:

Annegrete Johanson

Projektijuht

MTÜ RuaCrew

56249 259Eelmine
Salome ja Ferit RuaCrew´s
Järgmine
Abiõpetajaid põhikooliealistele noortele

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: