MTÜ RuaCrew kutsub Teid koolitusele "Sõltuvusainete tarvitamise ennetamine noorte seas" 27. novembril kell 10.00-16.30 Tallinna kesklinnas

Teismeiga on iga noore inimese elus põnev periood, mil soovitakse katsetada piire ning uusi kogemusi saada. Sageli alustavad paljud noored sellel ajal ka ennast hävitava käitumisega. Tervise Arengu Instituudi uuringu raporti kohaselt on iga kolmas noor proovinud narkootilisi aineid. Iga-aastaselt on kasvanud nende noorte hulk, kes sõltuvusaineid tarvitama hakkavad ning kättesaadavus ei ole noorte jaoks mingi küsimus.

Koolitusel on fookus sõltuvusainete tarvitamisel. Uuritakse noorte kaitse- ja riskifaktoreid ning seda, milline on teekond proovimisest sõltuvuseni? Kuidas märgata, et noor on hakanud tarvitama sõltuvusaineid ja kuidas siis käituda ning kust abi saada? Ülevaadet antakse ka noorte sõltuvusainete tarvitamisest noorte seas ning tutvustatakse erinevaid ennetusmeetodeid.

Koolituse sihtgrupp on noorsootöötajad, tugispetsialistid koolis ning teised noortega töötavad spetsialistid.

Koolitustasu: 60 €/in. Osaleja saab e-mailile koolitustõendi mahus 9 ak/h.

Koolitust viib läbi Annegrete Johanson, kes on sotsiaalteaduste magister ning omab töökogemust riskikäitumisega noortega (sh sõltuvusainete tarvitajad) üle 13 aasta. Seda nii kinnises asutuses, kohalikus omavalitsuses kui ka tugiteenuseid pakkudes. Annegrete on arendanud mobiilset noorsootööd (sh tänavatöö, noortegruppidega kontaktide loomine ja edasine töö) Eestis ning antud mudelit töös noortega alates aastast 2007 rakendanud.

Registreerumine: Registreerimiseks ja arve saamiseks saatke osaleja nimi ning maksja andmed emailile: info@ruacrew.ee.

Registreerimise tähtaeg on 19. november 2018 või kuni kohtade täitumiseni. Kohtade arv on piiratud!