MNT Elustiil 2013

MTÜ RuaCrew  koostöös Tallinna Spordi - ja Noorsooametiga veab eest ürituste sarja MNT Elustiil. Projekti finantseerivad lisaks Nõmme LOV ja Põhja-Tallinna LOV ning Kesklinnas toimuvat üritust ka Kesklinna Valitsus.
MNT Elustiil on kogukonna üritus, mis on suunatud eelkõige korralduskoha kohalikele noortele, kuid oodatud on kõik noored ja vanad, toetajad ja vabatahtlikud, kes iganes soovib osa võtta või panustada!
MNT - Meie Noored Tänaval - 2013. aasta raames toimub neli suuremat ja kaks väiksemat Elustiili üritust

I MNT Elustiil toimus 21. märtsil Järve Keskuses
Kaasa sai lüüa taipoksi töötoas, villaga meisterdamises, proovida elu ratastoolis ning Põhja prefektuuri ennetusteenistus murdis müüte ning näitas noortefilmi.

II MNT Elustiil 06. juunil Linnahalli katusel
Üles astusid tantsustuudiod, kes võtsid omavahel mõõtu läbi battle-võistluse. Lisaks sai õppida trummimängu, mängida tänavakorvpalli, osaleda tänavakunsti töötoas ning proovida erinevaid tsirkusetrikke.
Meiega olid õhtujuhid Vennad vähid, trummar Reigo Ahven, tantsustuudiod JJStreet, V.A.T. , Free Flow, tsirkusestuudio Folie,
tänavakorvpalli edendas mr. Freddi Nuum Pääsküla noortekast ja pannkooki küpsetas RuaCrew oma Berit, külmas jätsid saatis Premia:) Ilm soosis meid ja oli väga lahe!

III MNT Elustiil 29. augustil Nõmmel Ilmarise pargis! Mitte väga suurepärase ilma tõttu said Ilmarise skateparki atraktsioonid märjaks ning üritus kolis Pääsküla Noortekeskusesse. Kui õues oli plaanis ka tänavakorvpall ja seda me tubastesse tingimustesse viia ei saanud, siis kõik muu kulges nii kui plaanitud! Võimalus oli osaleda DJ töötoas, tehti näomaalinguid, stencil`i ja grafiti`ga tutvuda. Võistlus tõukeratastel oli edukas, osalejaid palju. Välisuksel pakuti vahvleid ja teed!

IV MNT Elustiil 21. septembril viidi läbi noorte alal Haabersti Sügis 2013 raames. RuaCrew vabatahtlikud tõid kohale taipoksi noormehed, taaskasutuse ja nukkudemeisterdamise töötoa, Haabersti enda Kevin tõi noorteni Beatboxi!


V MNT Elustiil 5. detsembril Solarises.

Muuhulgas tähistatakse 5. detsembril rahvusvahelist vabatahtlike päeva. Koostöös erinevate organisatsioonidega, kes tegelevad vabatahtlikega, loodi päeva moto, mis on: „Vabatahtlik töö kui
alternatiivne kingitus“.

MNT Elustiilile on omane erinevate töötubade läbiviimine ning sellel korral on töötubasid nii vestlusringi kui ka tegevuste näol. Ehteid saab õppida valmistama Pärl&Lõngad ehete valmistamise töötoas. 2013. aasta üks
suurimaid koostööpartnereid Tallinna Taipoksi Klubi ning Terje Tamm juhendavad gif töötuba.


Apollo raamatupoes toimub vestlusring narkootikumidega kaubitsemisest: sellest, mis noori inimesi sinna ahvatleb, kuid mis toovad endaga kaasa ka äärmiselt kurvad tagajärjed. Vestlusringi läbiviija on Jaanus Iljašenko, kes räägib oma kogemusest, näitab erinevaid videomaterjale ja toob näiteid
reaalsest elust. 
 

Koostöös Smashing Beatsi´ga toimub tänavatantsu battle, mis on jätk suvel Rotermanni kvartalis aset leidnud battle´le, kust võttis osa üle poolesaja noore ning pealtvaatajaid oli pooletuhande ringis. Võistelda saab kolmes erinevas kategoorias - Hip-Hop, Electro ja Trash.
Kõigil soovijatel on võimalus end kohapeal proovile panna.RuaCrew teeb kniksu ja kummarduse:

AS Tallinna Vesi
OÜ KalevVesi
AS Premia Foods
OÜ Smart Move
Nikolay Kohvik Tallinnas
Vennad Vähid
Tallinna Taipoksi klubi ja Kevin Renno
Järve Keskus
Tallinna Noorsootöö Keskus
Tallinna Põhja-Tallinna Valitsus
Tallinna Nõmme Linnaosa Valitsus

ja kallitele vabatahtlikele, kes panustasid ja panustavad ürituste sarja läbiviimisele!