Kusagil Tonga saarel. Või Pranglil.

Käisin eelmisel reedel ühel konverentsil oma tööst rääkimas. Pausi ajal pakkus meile kohvi cateringimeeskond. Üks teenindaja tundus tuttav. Õnneks oli tal nimesilt rinnas. Nägin viimati seda poissi siis, kui ta polnud veel minu pikkunegi ja nüüd oli ta kaks pead minust pikem. Kõnetasin teda. Hetkelise segaduse järel tundis ta minu samuti ära ja ta nägu läks särama. Me kallistasime. Ta oli ilus! Sellised hetked annavad uue annuse jõudu seda tööd edasi teha! Iga laps loeb!


Loe lisaks

Peidetud abivajadus

Viimases „Suud puhtaks“ saates oli teemaks annetamine. Saates käsitletava teema valiku põhjuseks oli hiljuti üldsuse seas tehtud heategevuskampaania, mille raames koguti raha väikese Annabeli ravimise jaoks. See uudis jõudis vast igaühe kõrvu. Vajaminev summa ja veel rohkemgi koguti ulmelise kiirusega. Inimesed abistavad, kui teema neid kõnetab või isiklikult puudutab. Saatekülalisedki nentisid, et inimesed annetavad, kui neil on kellestki või millestki kahju ja üldiselt on loomad ja lapsed need, kelle abistamiseks kõige sagedamini annetatakse.
Loe lisaks

Töö „probleemsetega“ vs töö põhjustega

Eelmisel kuul tähistati Saksamaal, Stuttgartis mobiilse noorsootöö juubelit. Antud lähenemisviis sai väärikalt viiekümne aastaseks. Ka Annegrete Johanson, MTÜ RuaCrew juhatuse liige ja mobiilse noorsootöö arendaja Eestis, sai antud üritusest osa. Lisaks tutvus ta Stuttgartis Freibergi linnaosas mobiilse noorsootöö arengutega.

Täna tegutsevad Stuttgarti 17 linnaosas 42 täiskohaga mobiilset noorsootöötajat ja üle 200 vabatahtliku, kes kes järjepidevalt selle töömudeli kasutamisse panustavad. Arutleti selle üle, mis on viimase 50 aasta jooksul toimunud ja millised väljakutsed on järgmisel 50 aastal.

Loe lisaks