2024. aasta maikuus toimub Eestis suur rahvusvaheline taastava õiguse konverents, mille üheks korraldajaks on ka RuaCrew.

2024. aasta alguses alustas RuaCrew meeskond taastava õiguse teenuse osutamisega, mida on võimalik enda asutusse või kogukonda konfliktide ennetamiseks või lahendamiseks tellida.

Kui soovid enda asutusse 2024. aastal sisekoolitust tellida, võta ühendust info@ruacrew.eeTAASTAV ÕIGUSMTÜ RuaCrew on loodud 2009. aastal, eesmärgiga ennetada sotsiaalseid probleeme ja õigusrikkumisi noorte seas ning aidata nende lahendamisele kaasa.


 


NOORTE KAASAMINE RISKIKÄITUMISE TEEMAL


Viimased uudised

Avatud koolitus "Taastavate praktikate rakendamine kooliruumis"

MTÜ RuaCrew kutsub Sind 23.-24.aprillil taastavate praktikate tutvustavale koolitusele. Käesoleva õppeaasta viimane avatud koolitus on kombineeritud selliselt, et saad osaleda vaid ühel või ka mõlemal päeval.

Esimesel päeval on fookuses:
taastav õigus ja praktika;
taastava õiguse printsiibid, väärtused ja baasuskumused;
taastav vestlus.

Teisel päeval keskendutakse taastava ringi metoodikale, seda nii ennetavas kui ka toetavas võtmes. Saab läbi teha ja kogeda erinevaid ringi lähenemisi. Kuna teisel päeval eraldi enam TÕ põhimõtete jm ei tutvuta, siis on vajalik, et taastava ringi koolituspäeval osaledes oleks varasemalt läbitud koolituspäev, kus on tutvustatud TÕ põhimõtteid.
Nimetatud taastavaid praktikaid saab rakendada igapäevaselt koolis, noortekeskuses või ka mujal laste ja noortega töötavates asutustes. Antakse lihtsad tööriistad, kuidas luua turvalist õhkkonda, ennetada ja lahendada konflikte nii, et õpilased, koolitöötajad ja lapsevanemad on kaasatud. Praktikad põhinevad taastava õiguse põhimõtetel.
Taastava õiguse praktikad on tõestatud mõjuga, mis hoiavad edasisi konflikte ära, kokkulepetest peetakse kinni ning rahulolu osalejate poolt on kõrge. Ühtlasi on taastavate praktikate rakendamine kuluefektiivne.

Sihtgrupp:
Taastavad praktikad on rakendamiseks nii õpetajale, tugispetsialistile kui ka koolijuhile igapäevatöös suheldes õpilaste, lapsevanemate ja/või kolleegidega.

Hind:
1-päevase koolituse hind: 120 €/inimene
2-päevase koolituse hind: 210 €/inimene

Hinnas on kohvipausid ja vajaduste kaartide komplekt.

Koolitajaks on pika kogemusega taastava õiguse praktik ja koolitaja Annegrete Johanson.

Koolituse maht: 14 akadeemilist tundi.
Koolitus toimub Tallinnas ja mõlemal päeval on koolituspäeva kestvus 9.30-16.30.

Registreerumine: info@ruacrew.ee

Kohtade arv on piiratud!


Jälgi meie tegemisi Facebookis!